O nás. O Beskydy dětem.

Naše organizace pracuje s dětmi a mládeží už řadu let. První letní tábory jsme začali pořádat na Mostech Šancích už v 90. letech a až do roku 2015 jsme akce připravovali pod hlavičkou občanského sdružení Strom Beskyd. V roce 2014 jsme za dosud nevyjasněných příčin v důsledku ničivého požáru bohužel přišli o téměř veškerý náš majetek.

I tato událost nás však neodradila od myšlenky věnovat se dětem a v roce 2015 jsme založili novou organizaci Beskydy dětem, z.s. Celou naší činnost stavíme na otázce dobrovolnosti, a tak jsou naše akce dostupné pro širokou veřejnost. Chceme dětem nejen z Třince a blízkého okolí nabídnout možnost trávit svůj volný čas při sportovních aktivitách a vybudovat v nich pozitivní přístup k přírodě a životnímu prostředí. Ukazujeme dětem, že existuje i reálný svět a ne jen ten virtuální počítačový, který je bohužel pro dnešní děti neodmyslitelným společníkem. Beskydy svou rozmanitostí a krásnou přírodou nabízí ideální prostředí pro tyto naše cíle.

V průběhu celého roku pořádáme několik akcí a výletů. Naší největší srdcovkou jsou však letní dětské tábory. Díky nedostatku vlastních finančních i materiálních prostředků si nyní táborové vybavení pronajímáme. Rádi bychom si však postupem času opět vybudovali vlastní zázemí, abychom mohli organizovat a nabízet ještě více akcí pro děti a mládež.