Zimní víkend na Javorovém 2016

Poslední víkend v únoru proběhla dlouho očekávaná zimní akce na Javorovém vrchu. Pojďme si společně připomenout, jak vše probíhalo. Letošní zima je na sníh skoupá a tak jsme byli zvědavi, jakou sněhovou nadílku nám nachystá. Pravidelně jsme kontrolovali sněhové podmínky přes webovou kameru umístěnou na turistické chatě a doufali, že si budeme moci zalyžovat, alespoň na modré sjezdovce. Nakonec se naše přání vyplnilo! A tak se všech 44 účastníků mohlo těšit na prima víkend! Původně nás mělo být o něco více, ale i vinou chřipkové epidemie, nemohli jet všichni.

V pátek jsme se sešli na parkovišti pod lanovou dráhou. Vyložili jsme věci, které nám byly vyvezeny na chatu a my jsme vyjeli lanovkou. Když jsme se ubytovali, sešli jsme se všichni ve společenské místnosti, kde jsme si zahráli nejprve Bingo a pak jsme zazpívali při kytaře.

Sobotní dopoledne jsme si užívali na sjezdovce, která byla po nočním mrazu ještě víc zasněžená, díky sněhovým dělům. Rolba sice stávkovala, ale i tak jsme si pěkně zalyžovali a zabobovali. Někteří vyrazili i na běžky, aby si užili sluníčka a krásných výhledů do okolí. Po obědě jsme se sešli opět na svahu, ale tentokrát v maskách. Karneval se moc povedl. Po sjezdovce se proháněli různé pohádkové postavičky, ale i babka Žofka nebo Mikuláš. Společně s námi se pobavila i polská výprava, která se s námi chtěla i vyfotit. Potom jsme se šli zahřát do chaty, kde jsme si zahráli různé společenské hry. Po večeři jsme se opět všichni sešli, abychom vyhlásili soutěž o nejlepší karnevalovou masku. Porota to neměla vůbec jednoduché. Nakonec snad byli spokojeni jak vítězové dětské kategorie, tak i té dospělácké. Poté v našem programu následovala zábavná tombola. Seznam cen vypadal velice honosně, ale ve skutečnosti už tomu tak úplně nebylo. Všichni se dobře bavili a zároveň i přispěli dětem, pro které všechny naše akce pořádáme. Zbytek večera se opět hrálo a zpívalo na kytary a při dobrém jídle a pití se povídalo až do pozdních hodin.

V noci foukal pěkný “fučák“ a v neděli ráno jsme vstali do zataženého dne. Oteplilo se a na sjezdovce ležel mokrý sníh, na kterém se už moc dobře nadalo lyžovat. A tak jsme se pomalu balili, hráli hry a někteří vyrazili na procházku do okolí. Po dobrém obědě jsme odnosili všechny věci do auta a sami se vydali k lanové dráze. Ještě společné foto na závěr, lanovkou dolů, rozloučíme se a rozjedeme se zase zpátky do svých domovů.

Společně jsme strávili krásný víkend na Javorovém vrchu, poznali nové kamarády a přátele, užili si lyžování na sněhu a už teď se moc těšíme na shledání při naši další akci.