Zimní víkend na Javorovém 2020

Milé kamarádky a kamarádi! Máme za sebou další ročník zimního víkendu na Javorovém! Všichni jsme si ho užili a co že jsme to zažili? Spoustu zimních radovánek! Koulování, bobování, sáňkování, lyžování nebo stavění sněhuláků. V pátek jsme na Valentýna měli "Love párty" kde jsme měli soutěž o nejkrásnější zamilovanou báseň! V sobotu jsme byli zkontrolovat jak vypadá tábořiště a pak nás čekal karneval masek na téma "Pohádkové postavičky". Večer jsme pak hráli různé hry, zpívali při kytaře a měli jsme i klavírní vystoupení! V neděli jsme za vydatné podpory silného větru museli sejít z kopce dolů, protože lanovka byla mimo provoz. Tuto neplánovanou akci si nakonec užili nejen děti a sešup na sjezdovce jsme všichni živí a zdraví zvládli a mohli se společně rozloučit a rozjet se do svých domovů! Společný víkend s kamarády a známými se vydařil a určitě se zase někdy v budoucnu na Javorový v zimě vydáme! Beskydy dětéééééééééééééééééém! :-) .

Ondra Mach

Veselý jarmark plný her

V letošním roce jsme se poprvé zapojili do akce Prázdniny v 3nci. Pro děti jsme si nachystali 10 stanovišť, kde plnili různé úkoly, za které pak dostávali jarmareční zlaťáky. Za ty si pak mohli koupit různé dobroty a zajímavé předměty. Největší souboj se strhl o skládací hrad z pěnového puzzle. Každý si přišel na své a zboží velmi rychle mizelo z pultu jarmarečního obchůdku. Počasí nám přálo, děti se dobře bavili a při plnění úkolů se kolikrát i díky velkému vedru pěkně zapotili. Dorazilo jich za námi úctyhodných 140, což je ve 12-ti leté historii nejvíce! Děkujeme všem dětem a rodičům, kteří si s námi přišli zasoutěžit a také naše poděkování patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu celé akce. Těšíme se zase brzy na viděnou!


Víkend na Javorovém vrchu se vydařil!

Poslední víkend v únoru proběhla dlouho očekávaná zimní akce na Javorovém vrchu. Pojďme si společně připomenout, jak vše probíhalo. Letošní zima je na sníh skoupá a tak jsme byli zvědavi, jakou sněhovou nadílku nám nachystá. Pravidelně jsme kontrolovali sněhové podmínky přes webovou kameru umístěnou na turistické chatě a doufali, že si budeme moci zalyžovat, alespoň na modré sjezdovce. Nakonec se naše přání vyplnilo! A tak se všech 44 účastníků mohlo těšit na prima víkend! Původně nás mělo být o něco více, ale i vinou chřipkové epidemie, nemohli jet všichni.

V pátek jsme se sešli na parkovišti pod lanovou dráhou. Vyložili jsme věci, které nám byly vyvezeny na chatu a my jsme vyjeli lanovkou. Když jsme se ubytovali, sešli jsme se všichni ve společenské místnosti, kde jsme si zahráli nejprve Bingo a pak jsme zazpívali při kytaře.

Sobotní dopoledne jsme si užívali na sjezdovce, která byla po nočním mrazu ještě víc zasněžená, díky sněhovým dělům. Rolba sice stávkovala, ale i tak jsme si pěkně zalyžovali a zabobovali. Někteří vyrazili i na běžky, aby si užili sluníčka a krásných výhledů do okolí. Po obědě jsme se sešli opět na svahu, ale tentokrát v maskách. Karneval se moc povedl. Po sjezdovce se proháněli různé pohádkové postavičky, ale i babka Žofka nebo Mikuláš. Společně s námi se pobavila i polská výprava, která se s námi chtěla i vyfotit. Potom jsme se šli zahřát do chaty, kde jsme si zahráli různé společenské hry. Po večeři jsme se opět všichni sešli, abychom vyhlásili soutěž o nejlepší karnevalovou masku. Porota to neměla vůbec jednoduché. Nakonec snad byli spokojeni jak vítězové dětské kategorie, tak i té dospělácké. Poté v našem programu následovala zábavná tombola. Seznam cen vypadal velice honosně, ale ve skutečnosti už tomu tak úplně nebylo. Všichni se dobře bavili a zároveň i přispěli dětem, pro které všechny naše akce pořádáme. Zbytek večera se opět hrálo a zpívalo na kytary a při dobrém jídle a pití se povídalo až do pozdních hodin.

V noci foukal pěkný “fučák“ a v neděli ráno jsme vstali do zataženého dne. Oteplilo se a na sjezdovce ležel mokrý sníh, na kterém se už moc dobře nadalo lyžovat. A tak jsme se pomalu balili, hráli hry a někteří vyrazili na procházku do okolí. Po dobrém obědě jsme odnosili všechny věci do auta a sami se vydali k lanové dráze. Ještě společné foto na závěr, lanovkou dolů, rozloučíme se a rozjedeme se zase zpátky do svých domovů.

Společně jsme strávili krásný víkend na Javorovém vrchu, poznali nové kamarády a přátele, užili si lyžování na sněhu a už teď se moc těšíme na shledání při naši další akci.

Výlet na Radhošť

V sobotu ráno jsme se sešli na parkovišti. Autobus přijel včas. Počasí nevypadalo bohužel nejlépe a díky tomu se nás nakonec sešlo méně. Nasedli jsme a vyrazili směr Pustevny. Cesta rychle utíkala, všichni si pročítali a studovali materiály, které dostali. Jak jsme stoupali výš a výš, počasí bylo ještě víc zakaboněné. Když jsme vystupovali na Pustevnách, tak nás obklopila mlha a jemný déšť. Došli jsme k vyhořelé chatě Libušín a pak už jsme se vydali směr Radhošť. Cesta vedla po naučné stezce. I přes hustou mlhu jsme navštívili vyhlídku Cyrilka, kde jsme o to víc museli zapojit fantazii a představivost, kde který kopec a údolí bychom mohli vidět, kdyby bylo vidět :). Pokračovali jsme dál okolo malých mohyl z balvanů, které lemovali cestu k vrcholu. Téměř před vrcholem byla mlha hustá tak, že jsme málem přešli horskou chatu. Tam jsme si všichni rádi dali něco na zahřátí a někteří i něco dobrého na zub. Potom jsme se vydali k samotnému vrcholu a kapli, u které stojí pomník Cyrila a Metoděje. Kaple je moc hezká a místní průvodce nám dokonce prozradil nejednu zajímavost. Udělali jsme nezbytné společné foto a vyrazili jsme zpět k autobusu, který nás zavezl na oběd do Valašského Šenku v Prostřední Bečvě. Zde jsme mohli ochutnat tradiční místní jídla a speciality. Posilněni dobrým jídlem jsme se vydali směr Rožnov pod Radhoštěm. Tady jsme navštívili Valašské muzeum v přírodě. Dřevěné městečko bylo moc hezké a všichni se mohli podívat, jak kdysi žili a v čem bydleli obyvatelé Valašska. Po ochutnávkách sýrů, frgálů a dalších dobrot jsme se naposledy společně vyfotili a vydali se k autobusu. Na zpáteční cestě jsme si společně všichni zazpívali s kytarou. Bylo veselo a cesta rychle utekla! Když jsme se rozcházeli, slíbili jsme si, že se ještě všichni společně potkáme večer. Takže náš výlet jsme zakončili společně při kytaře. Prohlédli jsme si fotky z našeho výletu a už teď se všichni moc těšíme, až se zase brzy potkáme na naši další akci!
Společná fotka z výletu na Radhošt

Za věrozvěsty na Radhošť

Dovolte mi Vás pozvat na náš podzimní zájezd, který se koná v sobotu 26.9. Udělejte si výlet s rodinou, přáteli nebo sami. Našim cílem budou Beskydy, přesněji Rožnov pod Radhoštěm a jeho okolí. Chceme ukázat dětem, že i u nás je krásná příroda a zajímavá místa.Vydáme se z Pusteven pěšky po naučné stezce na Radhošť. Po nenáročné procházce se posilníme buď z vlastních zásob nebo ve Valšském šenku Zavadilka a potom se přesuneme do Rožnova pod Radhoštěm, kde navštívíme Valašské muzeum v přírodě. Plánovaný návrat je na 20 hodinu. Děti co s námi byli na letošním táboře mají vstup do muzea zdarma!

Výlet na Radhošť